blog blog    CZ | EN

Vítejte!

Pracuji jako koučka se specializací na problémy každodenního životavztahové problémy. 

Věnuji se individuálním nebo partnerským konzultacím.

Pokud jste nespokojeni  v manželství, procházíte manželskou či partnerskou krizí, nabízím vám bezpečné prostředí, ve kterém můžete otevřeně mluvit a kde vás pozorně vyslechnu.  Pak můžeme společně situaci zpřehlednit a pomoci vám najít krok ke zplepšení situace. 

Manželské konzultace děláme  společně s manželem Vladimírem, který je také kouč.

Pokud se chcete o mě dozvědět víc, tak můžete číst zde.

   • Milena.png
Milena Dědková
+420 731 011 688
milena.dedkova
milena.dedkova@gmail.com
ul.Kovařovicova, Brno, ČR
72414758

Manželské (partnerské)
muž a žena

Manželské a partnerské poradenství děláme společně s manželem Vladimírem, který je také kouč. Jelikož pár, který přichází je muž a žena, jejichž názor na situaci je většinou značně rozdílný, osvědčilo se nám koučovat v páru, aby byla zachována rovnováha. Během konzultace nehledáme viníka a nikoho neodsuzujeme. Zajímáte nás vy, váš příběh a vaše situace. Díky tomu pak můžeme s vámi začít hledat jak váš vztah zlepšit

Cena 90 minutové konzultace je 900
Balíček konzultací 4+1 zdarma za 3600 Kč
(doba platnosti balíčku je 6 měsíců)

Rodiče a děti

Z vlastní zkušenosti vím, že vztahy s našimi dětmi nás mohou pořádně potrápit. Rodiče se mění, děti se mění a rostou,  a tak se mění i vztahy mezi nimi

Mám s tím osobní zkušenost, protože mám dvě děti 7 a 9 let a udržet s nimi funkční a uspokojující vztah je pro mě každodenní výzva.

Při konzultaci se společně podíváme, kde se nacházíte a budeme hledat, jak se dá vaše situace zlepšit.

Cena 90 minutové konzultace je 650 
Balíček konzultací 4+1 zdarma za 2600 Kč.
(doba platnosti balíčku je 6 měsíců)

Proč nemůžu najít partnera?

Proč nemůžete najít partnera? Moje osobní zkušenost je, že to není o tom, že jsem ještě nepotkala toho pravého nebo, že najít partnera je otázka osudu. Aby člověk mohl najít partnera tak si potřebuje ujasnit co vlastně chce. Ono vlastně není tak těžké si na základě několika otázek ujasnit co chci, ale je potřeba si položit ty správné otázky

Cena 90 minutové konzultace je 650 Kč. 
Balíček konzultací 4+1 zdarma za 2600 Kč. 
(doba platnosti balíčku je 6 měsíců)

Rozvoj osobnosti
aneb
Co dál v životě?

Ptáte se co dál? Máte všechno a přesto něco chybí? Nudíte se? Máte vybudovaou rodinu, bydlení, dovolené, koníčky, ale pořád něco chybí? Ptáte se "a to je všechno?"

Ne, není to všechno. Je ve vás daleko daleko více, co čeká na objevení.

Cena 90 minutové konzultace je 650 . 

Balíček konzultací 4+1 zdarma za 2600 Kč.
(doba platnosti balíčku je 6 měsíců)

Partnerský seminář

Tento seminář je určen pro ty, kteří chtějí ve svém vztahu dosáhnout větší blízkosti, rozproudit komunikaci, naplno využít spolupráci mezi mužem a ženou a podívat se na svoji situaci z jiné perspektivy. Seminář se koná na chalupě na Vysočině a maximální počet jsou 3 páry. Začínáme v sobotu ráno a končíme v neděli odpoledne. 

Cena semináře je 3600 Kč pár/víkend.
(V ceně není zahrnuta částka za jídlo a poplatek za ubytování). 

Principy života®

Obsahem těchto seminářů jsou informace a příležitost k tomu se dozvědět víc o tom jak fungujeme a jak fungují vztahy. Díky těmto informacím a tomu, že je propojíme se sebou a svým vlastním životem, se můžou různé věci zpřehlednit, my se tak můžeme lépe a snadněji orientovat v každodenních situacích, a pak může být náš život příjemnější a naplněnější.  

Studium probíhá ve třech stupních. V průběhu prvního stupně budeme studovat, jak se stát osobností, ve druhém, jak se orientovat v životě a na třetím stupni studujeme, jak si vytvořit budoucnost, jakou si přejeme. 

Termíny seminářů:

PŽ 1              16.-18. března 2018

Doba trvání seminářů:

I.stupeň - 3 dny (obvykle pá-ne).
Cena za 1 seminář je 4000 Kč.

II.stupeň - 4 dny (obvykle čt-ne).
Cena za 1 seminář je 5400 Kč.  

Pokud máte zájem dozvědět se více informací, najdete je na  www.principyzivota.cz

 

Proč pracovat na vztazích a sebepoznání?

Možná si říkáte proč? Proč investovat do zkoumání sama sebe a zlepšení svých vztahů? Ať už se jedná o vztahy partnerské nebo rodičovské (anebo i jiné blízké vztahy) všechny výrazně ovlivňují náš život.

Moje zkušenost je, že pokud mám nějaký problém s manželem nebo s dětmi, který neumím řešit,  tak mě to trápí a necítím se dobře. I když to není tak, že bych na to pořád myslela. Ale jaksi podprahově to pořád cítím. A potom  se nemůžu naplno soustředit na ostatní oblasti mého života. Mám zkušenost, že domácí nepohoda má také dopad na naše zdraví a naši finanční situaci. Zatímco, když vztahy mezi námi doma fungují tak se cítím v bezpečí, nemusím se soustředit na to co nefunguje a mám potom úplně jinou energii, kapacitu a motivaci na ostatní věci v mém životě, např. učení se nových věcí, hledání nových možností v práci, vztahů s ostatními lidmi, atd.

A jak dosáhnout dobrých vztahů, dobré fyzické kondice a naplněného života? Hledám odpověď na tuto otázku mnoho let a zatím jsem došla k tomu, že abych opravdu dosáhla změny a aby to byla změna trvalá, tak potřebuji pracovat na sobě. Když se změním já tak se "změní" svět kolem mě. Změní píšu v úvozovkách, protože to není tak, že by se svět změnil, ale když já udělám jinou akci tak se dočkám také jiné reakce (zákon akce-reakce). A to je universální princip, na kterém můžu stavět. 

Jmenuji se Milena Dědková a je mi 47 let. Žiji s manželem Vladimírem a dvěmi dcerami Veronikou (2007) a Laurou (2009) v Brně.

Když jsem přemýšlela co o sobě napíšu tak jsem se rozhodla, že chci aspoň trochu a ve zkratce popsat můj životní příběh. Tak tady je:

Po základní škole jsem šla na gymnázium a po něm jsem už nechtěla jít na vysokou, protože jsem tak moc toužila postavit na vlastní nohy. A tak jsem šla hned pracovat. Moje první zaměstnání byla pozice asistentky v tehdejším Telekomu. Záhy přišla sametová revoluce a já jsem začala pár měsíců na to cestovat po Evropě. V jednadvaceti letech jsem se poprvé vdala. Svého tehdejšího manžela jsem měla ráda, ale myslím si, že jsem se spíš vdala pod tlakem toho, že v té době už byly všechny moje kamarádky vdané a já jsem měla pocit, že mi ujíždí vlak. Za dva roky jsem se zase rozvedla. Když se dívám zpátky, s tím co vím dnes, tak vidím, že toto moje manželství nemohlo dopadnout jinak. 

Poté jsem se nějakou dobu tak nějak plácala, zkoušela různá další zaměstnání a nakonec jsem po pár letech odjela do USA, kde jsem žila více než pět let. Vydala jsem se tam hlavně proto, že jsem se chtěla naučit anglicky a taky proto, že pro mě Státy byly tehdy symbol svobody. Já jsem totiž toužila po svobodě, co si pamatuji. Ve Státech se mi dařilo více méně dobře a vcelku se mi podařilo to po čem jsem toužila. Dokázala jsem se tam usadit, najít si přátele, naučit se dobře anglicky, cestovat a poznávat nové věci. Ale po čtyřech letech jsem se jednoho dne probudila a uvědomila si, že už se tam nemůžu rozvíje dál, a že je čas jít. Rozhodla jsem se jet zpátky do Evropy, ale místo do Česka jsem se díky mojí kamarádce, která žila v Barceloně a pozvala mě, rozhodla jet tam, protože jsem se chtěla naučit ještě španělsky. Ve Španělsku jsem se naučila jazyk, pocestovala, poznala nové věci, ale po roce jsem se rozhodla vrátit domů do Brna.

V roce 2003 jsem začala studovat tehdy Mandalu života a později Principy života® a studuji dodnes. Díky seminářům, v běžném každodenním životě zjišťuji, jak fungují různé zákonitosti. Postupně se učím jak můžu ovlivňovat moje vztahy a svůj život tak aby byl co nejnaplněnější 

V Brně jsem zůstala rok a pak jsem si našla práci v Lucembursku v Evropských institucích. Práce tam byla velmi dobře placená a získala jsem takovou existenční jistotu jako nikdy předtím. Ale paradoxně přesně tato jistota mě začala ubíjet, protože mi chyběly nové impulzy a výzvy. A tak jsem po 3 letech dala výpověď a rozhodla se, že se přestěhuji zpátky do Španělska, kde se mi poprvé velmi líbilo. Těsně před odjezdem jsem se potkala se svým manželem Vladimírem, který se rozhodl přestěhovat se mnou. Nicméně jsem záhy otěhotněla a tak jsme se rozhodli, že chceme mít děti a svatbu v Česku. Usadili jsme se v Praze. Nakonec jsme v Česku strávili tři roky, z toho dva roky v Praze a rok v Brně. Když bylo naší starší dceři dva a půl roku a mladší osm měsíců, rozhodli jsme se jet žít do Mexika na Playa del Carmen a později Puerto Aventuras, kde jsme strávili tři roky. Po třech letech života v Mexiku jsme se rozhodli zase vrátit zpátky domů do Brna a tady žijeme dodnes.

 

 

 

Otázky

síla vztahu mezi mužem a ženoujak fungují vztahyo čem vztahy jsoukdo jsempřipustit jiný názornechat se překvapitco dokážuco nedokážuk čemu vztahy sloužíkdo nejsem

Reference

 • Napsali o mě...

   

  Míša Kulísková
  hudební pedagog, Brno

  Po osobní i manželské krizi jsem se rozhodla znovu studovat Principy života a absolvování seminářů jsem si zvolila právě u Mileny. Líbí se mi, že si Milena nepotrpí na žádné "verbální vznešenosti a okolky" - umí naprosto otevřeně a srozumitelným způsobem dovést k pochopení jádra pudla.
  Také mě inspiruje Milenin zájem o druhé a chuť do života.
  S manželem máme také výbornou osobní zkušenost se vztahovými konzultacemi, které vede Milena s manželem Vladimírem, protože nabízí úhel pohledu jak muže tak i ženy. 
   

  Ing. Tibor Takács
  stavbyvedoucí, Klimakom, Brno

  Já se s Milenou Dědkovou dokážu uvolnit a se 100% důvěrou a otevřeností probrat problematická místa v mém životě, aniž bych si něco nalhával a předstíral. Milena mi umí říct napřímo svůj pohled věc, který nebývá pro mě vždy úplně příjemný, každopádně mi dokáže otevřít oči, nabídne možnost reálně si zmapovat mé "problémy", netrvat na svých jasných pravdách.

  MUDr. Jitka Kovářová
  vedoucí lékařka, klinika Aldenta, Brno

  Učím se u Mileny angličtinu. Já ji znám osobně a vím, že mi angličtinu šije na míru. To pro mě znamená, že mluvíme v angličtině o problémech v běžném životě a tedy nejen,  že se zdokonaluji v jazyce, ale ještě mám možnost najít řešení situací, které mě  tzv. "pálí".

  Jiří Zdražil
  OSVČ v oblasti ICT, Brno

  Milena je moje sestřenice a tak ji znám „odmala“. Sledoval jsem její život a obdivuji ji, jak se dokázala ve svém životě posunout. V životě si prošla velkým množstvím různých situací, které jí dali hodně životních zkušeností.  Líbí se mi, že má touhu a energii se pořád vyvíjet a reagovat na přicházející situace. Se vším, co jí přijde do života, si dle mého úhlu pohledu poradí, anebo se o to alespoň usilovně snaží. V tom ji krásně podporuje spolupracující manžel Vláďa, který má zase super spolupráci Mileny. Vztah a spolupráce Milči a Vládi je pro mě inspirující a na mě působí jako efektivní, smysluplná a můžu za sebe říct, že je lákavé se od těchto lidí něco přiučit. I proto chodím na semináře, pořádané manželi Dědkovými. Jsou pro mě inspirací a na seminářích je možné zahlédnout, jak lze vidět situace kolem nás. Milča vidí plno věcí, které já nevidím, když něco řeším a Vláďa suprově Milču doplňuje. Oba mají své různé úhly pohledu, ale přitom to do sebe krásně zapadá. To je výhoda, ze které já mohu těžit. Uvědomím si vždy, když řeším nějakou svoji nespokojenost s něčím, že to může být všechno ještě i jinak než jsem si prvně myslel. Prostě se mi s něma dobře pracuje. Rád se učím od lidí, na kterých je krásně vidět, jak sami v praxi využívají to, co říkají a jak to funguje. Za sebe mohu Milču a Vláďu jen doporučit ! 

  MgA. Bára Chládková
  akademická sochařka, Praha

  Znám Milenu spoustu let a je moje blízká přítelkyně. Mám ráda její praktický úhel pohledu na komplikované situace. V takových chvílích mě podporuje a směruje k tomu abych se co nejvíce zorientovala v dané situaci a postupně našla svoje řešení. Je upřímná a zároveň laskavá. Nebojí se jít do nových věcí a vypořádat se s nimi. Její názor je založený na její zkušenosti, která mě inspiruje v řešení mých vlastních životníchsituací.

  Bc. Hana Hozová
  šéfredaktorka, Brno

  Znám Milenu několik let a velmi si jí vážím. Ráda s ní spolupracuji na hledání řešení různých životních problémů, se kterými si sama nevím rady. Milena je jedinečná v tom, že vidí věci takové jaké jsou bez růžových brýlí (jako, že se nic moc neděje a věci nejsou zas tak hrozné). Milena umí uhodit hřebíček na hlavičku a vést mě ke kořenu problému, k tomu co potřebuje být zlepšeno aby mohli věci fungovat líp. A pak mám ještě jednu věc na Mileně ráda. Je pro mě velká inspirace - umí se za sebe postavit, za svoje potřeby, jít svou vlastní cestou. Ale ne jako buldozer. Ona to dělá jako žena, která spolupracuje s ostatními, se svým manželem, se svojí rodinou, s přáteli a jejím okolím. Zdá se sim, že si zařizuje svůj život tak aby se jí líbilo ho žít. Konzultace s takovým člověkej je něco úplně jiného než kdyby vám dávala rady nějaká žena, která je třikrát rozvedená a pět let žije sama, jak zlepšit komunikaci s partnerem. Jednoduše Mileně věřím a jsem velmi ráda, že mám možnost být s ní, když se necítím dobře.

  Mgr. Eva Rohde 
  právnička, Lucemburk

  Znám Milenu spoustu let, když jsem jednou společně čekaly ve velmi dlouhé frontě na veřejné správě. V jedné chvíli jsme na sebe narazily, když jsme obě šly dopředu zjistit "co se děje" a "jak by to mohlo jít lépe". Rychle jsme se staly přítelkyně. Vždycky jsem obdivovala Milenu otevřenost - ne jen ohledně poznávání nových lidí, ale i v tom jak se s ní dá diskutovat o všem co se děje v životě. Vlastně to bylo s Milenou, když jsem si poprvé uvědomila, že mít "akné" nebo "problémy ve vztahu" nemusí problémem zústat do konce mého života. Milena mi nikdy nedovolila nekonečně si stěžovat, ale vždycky mě podpořila a pomohla hledat proč věci v mém životě fungují jak fungují. Během všech těch let co se známe vidím Milenu jak se neustále vyvíjí. Možná, protože vždycky mluvila o takových těch "malých věceh", zezačátku jsem si to neuvědomovala, ale když se podívám zpětně v řádu let, tak ten posun je obrovský. A v tom shledávám Milenu opravdu inspirativní.

  Ing. Pavel Vybíral
  Webový kouč, Brno

  U Mileny jsem byl na sezení několikrát. Tím by mohla reference skončit, když se k někomu vracím, tak na tom něco bude, ale to není vše já chci dál využívat konzultací u Mileny a řešit co mně trápí. Proč jsem s Milenou spojený a vracím se za ní? Jsem takový „normální“ chlap, který chce navenek působit jako silná osobnost bez citů. Vevnitř je to ale jinak. Pustit něco přes tuto ochranou „Image šlupku“ a dostat se blíže k mým citům není v mém případě jednoduché. Vyrůstal jsem v prostředí, které říkalo: „chlapy přece nepláčou“ a taky jsem určitě přes 20 let nebrečel. Splnil jsem společenskou normu. Ale nebyl jsem se sebou/svým životem spojený, „něco mi chybělo“. Začal jsem hledat a začal studovat Principy života® a posléze i chodit na sezení k Mileně. Milena, díky svým dlouholetým zkušenostem, se umí naladit na můj způsob fungování (po zkušenosti, kdy jsem u ní byl se svou přítelkyní, dokáže zvolit vhodný způsob individuálně pro každého klienta) a pomůže mi prolomit mou „Image šlupku“, a dostat se blíže ke svým pocitům. Díky jejímu koučování přicházím například na to, jak reálně funguji ve vztazích, jak mám některé vztahy postavené jen na povrchní rovině a proč a jak dokáži ublížit svým blízkým aniž bych si to uvědomoval a tím přicházel o vztahy na kterých mí záleží. Ale je mnoho dalších, hodně niterných nastavení, které tady nechci rozvádět, které u Mileny řeším. Prostě Mileniným koučováním se dokáži dostat blíž k sobě a zahlídnout cestu jak se můžu měnit a žít zajímavější život. Ze začátku jsem chodil jen k Mileně, ale nedávno začala Milena sezení provádět i se svým mužem Vláďou. I když sezení s Milenou byly pro mě byly dostatečné a dokázali jsme vyřešit můj problém, při účasti Vládi má sezení ještě další rozměr a dokáži se dostat ještě dál. Je výborné mít ve stejnou chvíli jak ženský tak mužský pohled na problematiku a pro mě jako chlapa je příjemné mít „po ruce“ jiného chlapa, který myslí podobně.   

  Soňa Whitener
  majitelka firmy, Denver, USA

  Co na Mileně obdivuju je, že se neustále snaží zlepšit její život a naplnit své sny. Je tak odhodlaná, že toho chci taky kus :-)))). Líbí se mi, že se nestydí podělit se o svoje úspěchy a neúspěchy, její opravdovou životní zkušenost, a že mi opravdu pomáhá se zorientovat v mém vlastním životě. V průběhu let jsme se staly přítelkyně.  

  Hana Plchová
  team leader IBM, Brno

  S Milenou jsem se setkala před vice než rokem, když jsem potřebovala konzultaci pracovní prezentace v angličtině. Byla z toho hodina koučování v angličtině a zároveň připravená prezentace tak, že jsem s ní byla spokojená. A hlavně, výsledkem byla změna mého postoje k tomu jak prezentuji soft skillový kurz. A to je důvod proč k ní chodím stále a těším se na další hodiny.

   

   

   

   

   

   

Ceny

 • Konzultací a seminářů

  Osobní konzultace:

  Osobní konzultace 90 minut...........650 Kč
  Balíček 5 konzultací ... 2650 Kč 

  Párová konzultace 90 minut.........900 Kč
  Balíček 5 konzultací ...3600 Kč

   Doba platnosti balíčků je 6 měsíců. 

  Semináře Principy života

  I.stupeň

  (skládá se ze 3 samostatných 3 denních seminářů)
  Cena za 1 seminář ........... 4000 Kč.
  II. a III. stupeň
  (skládají se dohromady z 11 samostatných 4 denních seminářů)
  Cena za 1 seminář............5400 Kč. 

Kovařovicova ul. Brno
+420 731 011 688
milena.dedkova@gmail.com
milena.dedkova
www.milenadedkova.cz
72414758
Top